Kurs masażu orientalnego 42 godziny

ZOBACZ DOKŁADNY OPIS ZAJĘĆ: >> Kursy Masażu
Data rozpoczęcia: 19 Maj, 2018


zajęcia odbywają się w soboty i niedziele w godzinach 9-15

W programie kursu

Masaż tajski
czyli joga dla leniwych to nazwa stosowana przez mieszkańców zachodu w odniesieniu do tradycyjnego sposobu leczenia masażem, stosowanego po dzień dzisiejszy w Tajlandii, zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Część tajskiej medycyny naturalnej pojmującej człowieka jako całość doznań fizycznych oraz psychicznych.

Stanowi połączenie akupresury oraz elementów jogi pasywnej i wykonywany jest na umiarkowanie twardym materacu. Masażysta za pomocą swojego ciała używając dłoni, palców, łokci, przedramion, a także stóp stosuje różne techniki uciskowe i wyciągające. Osoba masowana pozostaje w niekrępującym ruchów ubraniu (luźna koszulka oraz spodenki tzw. fisherman pants).

Masaż Marokański

W obecnej, znanej nam dziś formie, nadal jest połączeniem oczyszczania, dogłębnej pielęgnacji ciała i ukojenia dla duszy. Został jednak nieco zmodyfikowany, i w odróżnieniu od pierwowzoru odbywa się w zaciszu gabinetu kosmetycznego,
Cały rytuał składa się z czterech, kolejno po sobie następujących, etapów, których działanie wzajemnie się uzupełnia. W niektórych gabinetach tradycyjny rytuał hammam został zmodyfikowany i dostosowany do znanych nam obecnie metod pielęgnacji, a podczas zabiegu stosowane są kosmetyki, które wyrównują kolor skóry i zapewniają piękny wygląd na długi czas.

masaż hawajski
który zaliczany jest do grupy masaży polinezyjskich. Hawajskie słowo lomi oznacza ‘dotyk miękką łapą zadowolonego kota’. Jego celem jest maksymalne odprężenie i rozluźnienie masowanej osoby. Lomi lomi nui rozładowuje napięcie mięśniowe, co sprzyja wypoczynkowi i wspaniale poprawia samopoczucie.

Lomi lomi nui jest masażem wynikającym z hawajskiej filozofii życia, nazywanej huna. Zgodnie z nią człowiek jest częścią natury, dlatego masaż odzwierciedla elementy, które występują w przyrodzie, np. ruch fal morskich czy palm. Hawajczycy wieżą, że nieodłączną częścią życia każdego człowieka jest miłość, dlatego masaż lomi lomi jest nazywany masażem kochających rąk. Jego istotą jest przekazanie poprzez ruchy rąk akceptacji, ciepła i miłości.

Masaż ajurwedyjski
Ajurweda jest systemem holistycznym, opracowanym już ponad 5000 lat temu. Jedno z jej głównych założeń, przyświecających również wykonywaniu masażu Abhyanga, stanowi więc przekonanie, że ludzi organizm tylko wtedy będzie prawidłowo, czyli zdrowo funkcjonował, jeśli dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne człowieka pójdą w parze. Gdy zabraknie jednego, drugie też zacznie szwankować. Masaż ajurwedyjski Abhyanga ma za zadanie pomóc zachować tę duchowo-fizyczną równowagę w organizmie
Według medycyny ajurwedyjskiej, bardzo ważne jest dbanie o jak najwyższy poziom energii w organizmie. Należy nie tylko zdrowo się odżywiać, pracować nad swoją kondycją fizyczną, ale również poddawać się masażom, dzięki którym zmagazynowana w czakrach energia dłużej utrzyma się w organizmie.

Zapisy na kurs pod numerem 604945955
Koszt 1000 zł, przy zapisie wymagany jest zadatek w wysokości 200 zł

Facebook