Moduł 2 – Kurs masażu klasycznego

Cena: 800 zł brutto.

Termin:

  • 13.05 – 14.05.2023 w godzinach od 8:00 do 16:00.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny należy do najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny naturalnej. Cokolwiek by nie mówić, za każdym razem wyjdzie inaczej – bo z nami każdy kolejny kurs, to nowa przygoda. Ciągle się doszkalamy, poszerzamy wiedzę i staramy się Wam zapodać nowe trendy. Generalnie „klasyk” polega na mechanicznym odkształcaniu tkanek poprzez stosowanie odpowiednich chwytów. Skutecznie leczy choroby narządu ruchu, głównie układ mięśniowy. Stanowi bazę i punkt wyjścia do wykonywania innych rodzajów masażu. Opiera się na wiekowym doświadczeniu i mądrości tych, którzy dbali o ludzkie zdrowie. Kojarzony jest dzisiaj nie tylko z medycyną, ale również z kosmetyką, bo oprócz działania przeciwbólowego poprawia wygląd skóry, niweluje napięcie, stres, poprawia kondycję psychiczna i fizyczną.

W klasycznym stosujemy wiele technik i chwytów. Rozluźnia nadmierne napięcie mięśni, usprawnia krążenie krwi, oczyszcza z toksyn i dotlenia, niweluje dolegliwości bólowe. Właściwie wykonany, przy użyciu odpowiednich olejków, potrafi zdziałać cuda. Natężenie docisku dostosowuje się do klienta, masaż przebiega bezboleśnie i mylnym jest przeświadczenie, że masaż musi boleć.

 GRUPA DOCELOWA

Osoby chcące nabyć nowe umiejętności w zakresie masażu klasycznego lub poszerzyć wachlarz obecnych kwalifikacji. Obecni oraz przyszli właściciele salonów masażu, salonów kosmetycznych, odnowy biologicznej, masażyści, fizjoterapeuci, pracownicy SPA.

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

Uczestnicy, podczas szkolenia zaopatrywani są w oleje, balsamy, materiały jednorazowego użytku, wykorzystywane podczas szkolenia. W trakcie szkolenia otrzymują skrypt z opisanymi technikami masażu zawartymi w programie autorstwa BARTMAJ.

 SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

 Wprowadzenie do masażu – zagadnienia teoretyczne obejmujące:
1. Rys historyczny – informacje o masażu 
2. Wskazania i przeciwwskazania do masażu
3. Wpływ masażu na organizm człowieka
4. Metodyka stosowania masażu w konkretnych przypadkach

Część praktyczna:
– techniki pracy i masaż poszczególnych części ciała

 

Uczestnicy powinni zabrać wygodny strój sportowy, obuwie sportowe, 2 duże ręczniki kąpielowe!

Facebook