Masaż Bańką Chińską

Bańki znane od wieków dziś wracają do łask. Wszyscy pamiętamy, kiedy podczas choroby stawiano nam je na plecach. Obok tradycyjnego zastosowania baniek – likwidowanie przeziębień oraz stanów zapalnych – bańka doceniona została również w kosmetyce jako jeden z zabiegów wspomagających kurację antycellulitową.Tak więc obok stawiania baniek w ściśle określonych miejscach, możemy wykorzystać je zarówno do masażu ciała – masaż pleców, masaż antycellulitowy. Stawianie baniek/masaż bańką wzmacnia siły samoleczenia organizmu, działa przeciwbólowo, poprawia samopoczucie, pomaga w diagnozowaniu dolegliwości.
Treścią szkolenia będą podstawy teoretyczne, historia baniek, wskazania i przeciwwskazania do wykonywania zabiegów z użyciem baniek, praktyczne wykonanie masażu antycellulitowego, masażu ciała oraz metodyka stawiania baniek.

Masaż z wykorzystaniem bańki chińskiej ma swoje korzenie w medycynie ludowej. Stosowano go w leczeniu przeziębienia i grypy – szczególnie u dzieci. Obecnie bańka chińska kojarzona jest raczej z branżą kosmetyczną oraz dbałością o urodę.

banka-chinskaMetoda masażu bańkami chińskimi przynosi zadziwiająco dobre rezultaty w walce z cellulitem. Dzięki systematycznemu masowaniu brzucha, pośladków i ud już po kilku tygodniach zauważysz znaczne zmniejszenie się „pomarańczowej skórki”, poprawę jędrności ciała oraz ustąpienie dolegliwości takich jak np. zmęczenie i mrowienie nóg. Bańki chińskie współcześnie znacznie różnią się od ich pierwowzoru. Bańki są próżniowe, produkowane z wysokiej jakości gumy w różnych rozmiarach. Ich skuteczne działanie zauważono także w leczeniu stanów zapalnych stawów i mięśni. Jak działa bańka chińska? Masaż uelastycznia i wygładza skórę, zwiększa ukrwienie tkanek ciała i skutecznie rozbija tkankę tłuszczową- nawet w głębszych warstwach skórnych. Już po miesiącu regularnego stosowania pacjentki zauważyły widoczną poprawę i zmniejszenie się cellulitu oraz spadek obwodu ciała nawet o kilka centymetrów!

Masaż bańką chińską możesz wykonywać także w zaciszu swojego domu. Kupisz je w drogeriach kosmetycznych i aptekach. Masowanie bańkami pobudza krążenie krwi, pomaga pozbyć się toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. Regularne, intensywne stosowanie tej metody masażu 3-4 razy w tygodniu w czasie około 15-30 minut zmieni Twoje ciało nie do poznania. Możesz stosować wspomagająco kosmetyki o działaniu wyszczuplającym czy oliwkę antycellulitową. Masaż bańką chińską nie jest wskazany w przypadku osób z wrażliwą skórą, cierpiących na pękające naczynka, żylaki, zmiany skórne, nowotwory czy uszkodzenia naskórka.

Bańka chińska pomaga także w walce z bólem kręgosłupa – rozluźnia mięśnie, poprawia ukrwienie, wpływa pozytywnie na samopoczucie pacjenta. Jak wykonywać masaż? To proste! Najpierw nałóż na skórę oliwkę lub olejek ( może być o działaniu wyszczuplającym), następnie „przyssij” bańkę do masowanego miejsca i przesuwaj ją podłużnym, kolistym lub zygzakowatym ruchem- zawsze w kierunku serca.

 

Termin kursu : 20. 07.2019
Godziny szkolenia: 9.00 – 17.00 (sobota)

 

CENA: 300zł
Uczestnicy powinni zabrać wygodny strój sportowy, obuwie sportowe, 2 duże ręczniki kąpielowe!

ZAPISY:
Ewa Bartelmus 503 010 980/szkolenia.bartmaj@gmail.com

Przy zapisie pobierany jest zadatek 200 zł.

Facebook