Masaż Gorącymi Kamieniami

ZOBACZ NAJBLIŻSZE WOLNE TERMINY: >> Kurs Masażu Gorącymi Kamieniami

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI z wykorzystaniem technik lomi-lomi oraz masaż na cztery ręce.

Coraz doskonalszy gabinet, coraz bardziej wymagający klient!!! to myśli i zmartwienia towarzyszące każdemu masażyście chcącemu zaistnieć  i utrzymać się na rynku. Niestety mija czas gdy tylko dzięki jednemu rodzajowi masażu mogliśmy cieszyć się sporą klientelą. Obecnie każdy   z nas oczekuje, że masaż poza efektem relaksacyjnym będzie pełnił również funkcję terapeutyczną. Doskonałym rozwiązaniem jest właśnie terapia gorącymi kamieniami do tej pory zarezerwowana dla masażystów z zasobnymi kieszeniami (ze względu na wysokie ceny kamieni)  oraz dla wybiurczej ekskluzywnej  klienteli cechującej się tym samym.

Zdjŕcie 13Masaż kamieniami, tzw. stone therapy zawiera w sobie elementy: akupresury, aromaterapii, termoterapii. W szczególności masaż ten jest polecany w celach relaksacyjnych ale również prozdrowotnych wynikających z prostych dobrodziejstw jakie daje ciepło i ucisk.
Na czym polega masaż kamieniami?

Masaż ten wykorzystuje przepływ energii przez organizm i oddziałuje zwłaszcza na ważne narządy wewnętrzne odpowiedzialne np. za gospodarkę hormonalną oraz metabolizm organizmu. Sekretem tego masażu są specjalne rozgrzane kamienie bazaltowe, cechujące się wysokim przewodnictwem cieplnym, które usprawniają przepływ energii przez zmęczony albo chory organizm oraz zimne kamienie marmurowe, którymi wykonuje się powolne, harmonijne ruchy.  Powierzchnia kamieni jest idealnie gładka, dla celów medycznych są ręcznie obrabiane i hartowane. Bazalt jest skałą pochodzenia wulkanicznego doskonale nadaje się do podtrzymywania ciepła podczas masażu, co stwarza możliwość wykonania go zarówno rozgrzanymi, jak i oziębionymi kamieniami. Oddają one, w kontakcie z ciałem człowieka ciepło usprawniając podstawową przemianę materii, wspomagają działanie pompy mięśniowej tym samym skóra oraz mięśnie stają się lepiej dotlenione i odżywione. Już po pierwszym zabiegu widać efekt ujędrnienia i uelastycznienia tkanek. Zwłaszcza niezastąpiony jest wpływ na układ nerwowy. Pod wpływem masażu  wydzielenie są endorfiny (hormony szczęścia) pozwalające osiągnąć  efekt głębokiego relaksu. Dlatego masaż jest zalecany porą wieczorową, ułatwia wówczas zasypianie Dodatkowe zastosowanie olejków eterycznych pomaga w osiągnięciu lepszych rezultatów terapeutycznych. Kamienie wykorzystywane przy zabiegu posiadają regularne kształty a ich rozmiar jest dostosowany do powierzchni ciała będącej poddanej zabiegowi.Kamienie rozgrzewane są w specjalnych, w pełni zautomatyzowanych podgrzewaczach z termostatem. Dostosowanych rozmiarem do wielkości kompletów. Umożliwiają podgrzewanie na sucho dzięki podwójnej misie , nowoczesny design ułatwia wkomponowanie urządzenia w każdy gabinet masażu.

Facebook