Masaż Świecą i Masaż Czekoladą

ZOBACZ NAJBLIŻSZE WOLNE TERMINY: >> Kurs Masażu Świecą i Czekoladą

Masaż za pomocą aromatycznej świecy to znakomity sposób na odprężenie i relaks. Olejki eteryczne znajdujące się w świecy, uwalniane podczas jej zapalenia, wprowadzają w błogi nastrój. Warto ten rodzaj masażu wprowadzić do oferty gabinetu czy ośrodka SPA. Dla klientek, które nie miały do czynienia z tym zabiegiem, określenie „masaż świecą” może brzmieć obco i budzić mieszane uczucia. Jednak szybko można przekonać ją o jego wielu zaletach.

czekolada_dla_ciaa_i_ducha1Historia masażu świecą wywodzi się z krajów orientalnych. W Polsce stosowany jest od niedawna, ale już cieszy się dużą popularnością. Powodem coraz większego zainteresowania masażem świecą jest to, że nie tylko doskonale poprawia nastrój, ale i znakomicie wpływa na skórę, pielęgnując ją i nawilżając. Ponadto, tak jak w przypadku aromaterapii, odpowiedni dobór zapachu świecy ma wpływ na psychikę.

Technika wykonania masażu świecą  którą chcemy wam nauczyć na kursie masażu została opracowana w wyniku połączenia wiedzy z zakresu masażu, kosmetologii, funkcjonowania zmysłów oraz aromaterapii.

Masaż czekoladą.

Po czekoladę sięgamy w celu poprawienia nastroju, rozjaśnienia umysłu, dodania sobie energii. Dzięki badaniom naukowców wiemy, które składniki i w jaki sposób na nas wpływają. Zawarte w czekoladzie mikroelementy, takie jak magnez, teobromina, żelazo, flawonoidy i fenyloetyloamina w korzystny sposób oddziałują na psychikę człowieka,  powodując euforyczne samopoczucie, podobne do stanu zakochania. Sam zapach spowalnia przebieg fal mózgowych, a tym samym działa uspokajająco. Czekolada jest także doskonałym źródłem potasu, magnezu i wapnia. Wykazano w niej również wysoką zawartość przeciwutleniaczy, które odgrywają ważną rolę w spowalnianiu procesów starzenia i zapobieganiu nowotworom i chorobom serca.

Dobroczynne właściwości czekolady znane są i wykorzystywane w kosmetyce, rewelacyjne efekty daje także w połączeniu z odpowiednim masażem.  Masaż pomaga w uzyskaniu stanu głębokiego odprężenia, poprawia krążenie krwi i limfy. Podczas zabiegu dobrze jest wykorzystać ciepłe olej do masażu na bazie czekolady, które pomoże  poprawić mikrocyrkulację, zlikwiduje obrzęki i wzmocni spalanie tkanki tłuszczowej. Taki rytuał przywraca  harmonię duszy i ciała, działając dobroczynnie na cały organizm. Stopniowo uwalniany aromat unoszący się podczas masażu, dodaje energii i poprawia samopoczucie, zaś łagodny dotyk odpręża i relaksuje. Czekolada stworzy swoisty kokon otulający całe ciało, stymulując procesy odżywcze wzmacniając i utrwalając efekt masażu.Zawarte w czekoladzie substancje, stymulujące wydzielanie hormonów szczęścia (fenyloetyloamina), wprowadzają w doskonały nastrój, który towarzyszy jeszcze długo po zabiegu.

Facebook